Psühhoteraapia – meie lähenemine.

Meie lähenemine psühhoteraapiale on transpersonaalne.

 

Võib öelda, et enamus psühholoogia lähenemisviise keskenduvad inimese kas ebanormaalsele või normaalsele funktsioneerimisele. Transpersonaalne psühholoogia tegeleb peale selle ka inimeseks olemise ning funktsioneerimise viisidega, mis on tavapärasest erinev, nagu näiteks transtsendentsed või müstilised kogemused, valgustatus ja juurdepääs kõrgema tarkuse juurde. Ta ei tegele mitte niivõrd meie “normaalseks tegemisega” kuivõrd meie täieliku elupotentsiaali elluviimisega. Ta vaatleb ka kriisi, haiguseid ning raskusi suuremas kasvukontekstis. Meie probleemid ning katsumused on lahutamatu osa meie arengust, mitte ainult sümptomid, mida on vaja eemaldada selleks, et me saaksime naasta oma endise elu juurde. Kui me oleme oma tervenemise protsessis läbinud teatud faasi, muutume me ärksamaks, elavamaks ja terviklikumaks kui enne raskuste ilmnemist.

 

Transpersonaalne nõustaja ei hülga traditsioonilisi lähenemisviise, aga ta kombeineerib neid kahte. Teiste sõnadega, transpersonaalne nõustaja aitab kliendil esiteks luua tugeva ego, seejärel suunab teda ego ületamiseni ning lõpuks sisenemiseni sinna, mis jääb ego ületamisest teisele poole, milleks on inimese integreeritum maailmakäsitlus.

 

Transpersonaalses nõustamises, nii siis kui inimene ehitab üles oma ego kui siis kui ta seda ületab, vaadeldakse inimest kui (vaimse) tervise juures olevat, selles võtmes, et iga elukogemus on osa meie terviklikkusest. Valu, ebakindlus ning kurbus on sama palju osad elu sünergiast kui heaolu, kindlustunne ning õnn. Transpersonaalses nõustamises nähakse haigust või raskusi (tavaliselt on need konkreetsed raskused, mis meid nõustamisse toovad) kui võimalust elu korda seada.

Tule nõustamisele Jure Biechonski juurde